Geranium Johnsons Blue - BIO
Reference: B8013
Om din Cranesbill är lite rörig efter blomningen, kan du skära ner den helt och ge näring om det behövs. Du kommer snart att se nya groddar.
Ekologiskt certifierade. 1 växt per kruka, 1,5 l, med riklig organiskt jord.
Ekologiskt certifierade. 1 växt per kruka, 1 l, med riklig organiskt jord.
Beställ nu, leverans inom 2-5 arbetsdagar
Natural Bulbs
-
100 % ekologiskt NL-BIO-01
Detail
Sommarblommande, Sommarblommande blomsterlökar binas favoriter, Perenner
Specifikationer
| Mått | |
|---|---|
| Höjd | 40-50cm |
| Blommediameter | 3-5 cm |
| Krukstorlek | P12,5 |
| När & var | |
|---|---|
| Blomningsperiod | 6. Tidig sommar (jun-jul) |
| Placering | Sol till halvskugga |
| Planteringstid | mars - maj |
| Delivery period | Mars–maj |
| Planteringsinstruktioner | |
|---|---|
| Vinterhårdhet | Okänslig för frost i de flesta zoner |
| Planteringsavstånd | 40 cm |
| Växtdensitet | 3-6 per m² |
| Andra | |
|---|---|
| Färg | Blå |
| Lämplig för | Växter för krukor | Bin Vänliga |
| Levereras som | Rotad växt i 12,5 cm behållare |
| Grupp | Perenner |
| Märke | Natural Bulbs |
| Certifiering | EKOLOGISK NL-BIO-01 |