Freesia Mix - BIO
Reference: B9038
Sød farveblanding. Dejlig duft fra flere buketter pr. stilk. Dyrkes 100% økologisk.
Bestil nu, levering inden for 2-5 hverdage
Natural Bulbs
-
100% økologisk NL-BIO-01
Detail
Sommerblomstrende løg, Forskellige planter, Sommerblomstrende løg til bier
Egenskaber
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 50-60cm |
| Blomsterdiameter | 3-5 cm |
| Hvornår & hvor | |
|---|---|
| Blomstringsperiode | Sommer og Efterår (jul-nov) |
| Foretrukne placering | Sol og delvis skygge |
| Plantetid | Forspire fra marts | maj |
| Leverans period | marts-maj |
| Plantningsinstruktioner | |
|---|---|
| Vinterhardhed | I kolde zoner: grav ud og opbevar om vinteren |
| Planteafstand | 20-25 cm |
| Plantedybde | 5-8 cm |
| Plantetæthed | 12-15 pr. m² |
| Andre | |
|---|---|
| Farve | Blandade Färger |
| Velegnet til | Planter til krukker | Afskårne blomster |
| Leveres som | Blomsterløg i en pose |
| Mærke | Natural Bulbs |
| Certificering | ØKOLOGISK NL-BIO-01 |

